O firmie

Edilsider - Historia innowacji

Edilsider SPA powstała w 1963 roku, firma działała od początku działalności w branży metalowych konstrukcji i infrastrukturze cywilnej, głównie w produkcji rusztowań, przedłużaniu belek i innowacyjnych systemów szalunkowych. W okresie rozkwitu, firma zauważyła potrzebę czasowego zakwaterowania pracowników, biorących udział w projektach dla największych włoskich firm budowlanych. W tym celu EDILSIDER zaczął obszerne badania w zakresie realizacji metalowych konstrukcji modułowych, które oferują więcej komfortu niż te które są obecne już na rynku.

2015 rok

EDILSIDER podpisał umowę o reprezentację z firmą REDCOM LTD na terenie Polski. Produkty EDILSIDER są dostępne na terenie Europy Środkowo Wschodniej.

2013 rok

"3001"

Podczas tego ważnego roku EDILSIDER postanowił stworzyć nowy produkt, który znalazł pozytywną odpowiedź rynku jeszcze przed wprowadzeniem do produkcji.

Model "3001" ma atrakcyjny design, jest łatwy w montażu i może być umieszczony w dowolnym miejscu. To innymi słowy odpowiedź na wszystkie wymogi rynku.

EDILSIDER świętuje 50 - lecie innowacyjnych pomysłów.

Dla EDILSIDER 2013 rok stanowi ważny punkt: 50 lat doświadczenia w branży prefabrykatów. Dzięki ciągłym badaniom w dziedzinie innowacji EDILSIDER stał się światowym liderem w badaniu, produkcji i montażu kontenerów modułowych pod klucz w ekstremalnych warunkach pogodowych i środowiskowych.

2012 rok

EDILSIDER PRZYBYWA DO AUSTRALII

EDILSIDER wybrał Australię jako pierwszy zakład produkcyjny poza Włochami.

ARCADIA WALLEY

EDILSIDER podpisał umowę na budową zakwaterowania w Australi w Arcadia Walley dla 900 osób. Każdy tymczasowy mobilny obóz obejmuje wszystkie wymagane rozwiązania dla zdrowia i dobrobytu pracowników: biura projektowe, miejsca mieszkalne, sale szkoleniowe i magazyny do materiałów, pojazdów i urządzeń.

2011 rok

EDILSIDER NA ŚWIECIE

EDILSIDER SPA wypracowała sobie kontakt z 65 krajami na świecie.

HUSKY PROJEKT

EDILSIDER zrealizowała rozległy obszar mieszkalny w Kanadzie znany jako "Oilsands" w celu wydobycia ropy. Zaplecze socjalne dla 1500 osób wraz z sypialniami, obiektami rekreacyjnymi, kuchnią, jadalnią i siłownią. Wszystkie budynki i obiekty zostały połączone modułowymi arktycznymi korytarzami. Budynki te to nowo zaprojektowane przez EDILSIDER systemy "SIDEMAJOR".

2010 rok

Panele słoneczne

Zgodnie z filozofią przyjazną dla środowiska, EDILSIDER zbudował 4000 metrów kwadratowych instalacji fotowoltanicznej do obsługi głównych pomieszczeń produkcyjnych, o pojemności 601,8 kWh, aby uzupełnić zapotrzebowanie na energię elektryczną fabryki.

Nowa generacja SIDERMAJOR

Po latach badań i testów EDILSIDER ułożył zwycieską formułę "Nowa generacja SIDERMAJOR". Nowa konstrukcja została oparta na jednym profilu HSN który ma do zaoferowania wiele rozwiązań do łatwego montażu.

2008 rok

Projekt KONIAMBO NICKEL

W ciągu historii grupy projekt ten stanowi ważny punkt zwrotny: EDILSIDER umocnił swoją pozycje na rynku międzykontynentalnym dzięki produkcji zapleczy mieszkalnych, przejmując nawet prace budowlane i infrastrukturę na miejscu.

Zaplecza mieszkalne dla 4.600 osób.

Moduły dla pracowników wraz z sypialniami, łazienkami, pralnią, obiektami rekreacyjnymi, kafejkami internetowymi, siłowniami i sklepami. Zostały wykonane z kontenerów serii "501" i systemu "SIDEMAJOR". W tym projektowanie i budowanie fundamentów, wody pitnej i kanalizacji, sieci wodnych, sieci telekomunikacyjnych i sieci przeciwpożarowej. Prawdziwe miasto stworzone w szybkim czasie!

2005 rok

W celu zaspokojenia szczególnego zapotrzebowanie na solidne i trwałe moduły dla zapleczy pracowniczych przy wydobyciu ropy naftowej, EDILSIDER rozpoczęła produkcję kontenerów pod nazwą "Grand Desert". Koncepcja ta opiera się na modelu "2011" z całkowicie odnowionym montażem i produkcją. Unikalne cechy tego nowego modelu sprawiają, że szczególnie nadają się one do stosowania w obszarach geograficznych o ekstremalnych warunkach pogodowych.

2004 rok

Pavimental SpA

W ramach dostaw dla realizacji czwartego pasa autostrady, plac budowy w Trezoo został urządzony z "SIDERMAJOR", "SIDERSHED" I "501". Projekt zawierał kontenery sypialnie, kuchnie, stołówki biura i magazyny dla pracowników.

2002 rok

GEIE BOUYGUES OFFSHORE-ROD rozwój projektu

EDILSIDER zaprojektował obóz dla firmy SAIPEM w Algerii. Obsługa obejmowała projektowanie oraz roboty budowlane. Projekt zalecza dla pracownika miał pomieścić około 150 osób, obóz był kompletny w sypialnie, pralnie, kuchnie, magazyny, stołówki, tereny rekreacyjne, przychodnie, wartownie i biura. Został zbudowany z wykorzystaniem kontenrów według modelu"1001" i obejmował powierzchnię około 2800 metrów kwadratowych.

2001 rok

Consorzio Alta Velocita- Mediolan (CAVTOMI)

EDILSIDER zaprojektował i zbudował 3 zaplecza dla pracowników przy użyciu systemu "SIDERMAJOR", w sumie 27.000 metrów kwadratowych. Konstrukcje modułowe wykonane jako kuchnie, stołówki, sypialnie, kluby, przychodnie, labolatoria, szatnie, toalety i biura.

2000 rok

Stworzenie modułu "501"

Z początkiem nowego 1000-lecia EDILSIDER postanowił dodać nowy element do swojej oferty produkcyjnej. Kontenery systemowe "501", którego specjalne funkcje to możliwość transportu w "zestawach" , a także w pełni zdemontowany (oszczędzając w ten sposób na kosztach transportu), łatwy i szybki montaż (nie są wymagane dźwigi) oraz niski koszt ekonomiczny. Czynniki te sprawiły, że model kontenerów serii "501" stał się najbardziej powszechnym produktem wytwarzanym przez EDILSIDER.

1998 rok

AUDYTORIUM

Budynki „AUDYTORIM”, EDILSIDER dostarczało do Rzymu do biura zarządzania projektami. Biura razem miały przestrzeń 600 m2 wraz z salą wystawową stanowiąca kolejne 500 m2.

1996 rok

NARODY ZJEDNOCZONE

Produkcja „1001” szybko przyniosła owoce, w 1996 roku EDILSIDER zaczęła pracować bezpośrednio z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Pierwsza dostawa składała się z 400 sztuk kontenerów „1001” dla różnego rodzaju użytkowania.

Partnerstwo: SAIPEM

EDILSIDER rozszerzył działalność, wchodząc do przemysłu naftowego, a dokładniej tworząc cześć listy dostawców SAIPEM, z którymi stworzył dochodową i lojalną współpracę dla tworzenia zapleczy socjalnych dla pracowników na całym świecie.

1994 rok

PRACE INNOWACYJNE

EDILSIDER zaczyna prace budowlane z SIDERVOLUTION, w wyniku czego tworzy się projekt SIDERMAJOR zbudowany przy użyciu innowacyjnych materiałów. System ten ułatwi budowę lokali mieszkalnych, hotelów, szpitali i domów opieki społecznej.

1992 rok

Stworzenie kontenera modułowego „1001”

Na początku lat 90 EDILSIDER postanowiła rozszerzyć swoją ofertę o dodanie nowego modelu do swojego katalogu – konteneru systemowego „1001”. Model ten posiada ściany modułowe, które mogą być dostarczone zarówno zamontowane jak i w paczkach. Został on zaprojektowany w celu ułatwienia i zmniejszenia kosztów transportu do dalszych krajów.

1991 rok

Obóz SIERRA LEONE

EDILSIDER wpółpracowała z SALINI SpA i dostarczyła im monobloki „2001” na budowę zapory w Sierra Leone.

1990 rok

UNHCR

Projekt ten był na zlecenie UNHCR w Ugandzie, zostało dostarczone 280 sztuk nowego produktu „2001” w celu zbudowania mieszkań i punktów medycznych.

1984 rok

Stworzenie kontenera modułowego „2001”

1984 to bardzo ważny dla EDILSIDER rok ponieważ ukończył pracę nad nowym produktem, aby sprostać coraz większym wymaganiom konkurencji. Główne cechy kontenera „2001” to wytrzymałość i możliwość rozbudowania do czterech pięter.

1982 rok

Ministerstwo Rolnictwa, Nasiriya , Irak

EDILSIDER wygrała kolejny duży projekt w Iraku. Struktura składała się z systemu „SIEDERMAJOR” o łącznej powierzchni 5.000 m2 składająca się z pralni, klinik, mieszkań, kuchni, stołówek laboratoriów i biur.

1980 rok

Ekspansja zagraniczna

Misja EDILSIDER rośnie od początku lat osiemdziesiątych, nawet w Afryce, Kazachstanie i Arabii Saudyjskiej.

1979 rok

Stworzenie „CMC SHED”

Nowy produkt wykonany jest z jasnego drewna i jest rozszerzeniem prefabrykowanych modułów; jest solidnie wykonany i sprosta wymaganiom dla rolnictwa i aeronautyki.

1978 rok

Riyadh University

EDILSIDER zbudowała kampus studencki uniwersytetu Riyadh. Do projektu został użyty model „SIDERMAJOR” do użytku jako biura, akademiki i małych mieszkań o łącznej powierzchni 54000 m2.

1976 rok

Duże projekty

SIDERMAJOR został włączony do dużych międzynarodowych projektów budowlanych.

EDILSIDER stał się znany w branży i podpisał kilka ważnych umów dla projektów zagranicznych.

1973 rok

Został stworzony SEDEMAJOR

Podczas tego roku EDILSIDER stworzyła pierwszą metalową prefabrykowaną konstrukcje modułową, która gwarantuje doskonałe warunki mieszkaniowe.

1970 rok

Wprowadzenie pierwszego w historii prefabrykowanego modułu SIDERBOX. To pierwszy produkt stworzony, aby służyć jako metalowa budka. Jest łatwy w montażu i demontażu.

1968 rok

Szeroka gama elementów

EDILSIDER rozszerza swoją ofertę akcesoriów do prac budowlanych, stając się dostawcą dla dużych włoskich firm budowlanych.

1966 rok

EDILSIDER tworzy nowy rodzaj rusztowania EDILPONT, które ma uproszczoną konstrukcję. Rusztowanie to szybko stało się wiodącym produktem na budowach w północnych Włoszech.

1965 rok

Wkrótce po wynalezieniu „rozciągliwych belek” wyprodukowano pierwsze wyroby stalowe CASSERI.

Jednocześnie EDILSIDER opatentował rewolucyjny system do tworzenia struktur cementowych: CASSERO RIPRESA, wynalazek sprawia że możliwe jest budowanie pionowych struktur cementowych przy użyciu dekowań znacznie niżej niż w tradycyjnym systemie.

1963 rok

Początek

1963 to rok w którym Ferruccio Spada, stawia pierwsze cegły i zakłada EDILSIDER w Caloziocorte, w pobliżu Milano, Bergamo i Como.